x

Blog

Gdy wszystko gra kolorami...

Napisał: , dnia: 22.03.2016
... podstawową kwestią jest wybranie „tematu przewodniego domu” i pasującego do niego zestawu kolorów oraz użytych materiałów. Tematem tego lekkiego i przewiewnego drewnianego budynku, który został zbudowany przez firmę DOMESI, były wakacje. Słońce, powietrze, śpiew ptaków, po prostu nigdy niekończący się romantyzm. KATY ozdobiła ten dom pastelowymi kolorami natury. Od samego początku nosiliśmy się z zamiarem wykorzystania w całym domu wyłączników z porcelany ROO ALBA, tak aby nawiązywały do białych drzwi i charakterystycznych ram okiennych, które tworzą całą jedną ścianę domu. Ale... pewnego pięknego poranka KATY obudziła się i zobaczyła KOLORY. Z tego powodu postanowiła skorzystać z szerokiego wachlarza linii kolorystycznej DECORUS.
W centralnym pokoju mieszkalnym, w którym dominuje szaro-niebieska posadzka, wybrała ROO LIVOR. W przestrzeni kuchni, gdzie przeważają białe elementy symbolizujące czystość (umywalka ceramiczna, oświetlenie, wyciąg powietrza i duże okno nad blatem kuchennym), podkreśliła ład i porządek czystością porcelany w postaci wyłączników i gniazd ROO ALBA. W domu są też dwie sypialnie. Jedna z nich jest urządzona w ciemnych ziemistych odcieniach, do których wspaniale pasował ROO LUCIDUM, który połączył wszystkie szczegóły od dywanów, poprzez pościel, po żyrandole w kolorze miedzi. Jasna sypialnia z podłogą w kolorze nieba podczas burzy aż prosiła się o towarzystwo kolorystyczne wyłącznika ROO COLUMBA. W łazience natomiast dominuje miękki szary kolor, który podkreśla obecność dwóch klejnotów w jej wnętrzu – ręcznie malowanej meksykańskiej umywalki od LA GARTIJA i delikatnego wyłącznika ROO ALBA od KATY PATY.
Elementy retro, które zawiera kolekcja ROO , bardzo dobrze uzupełniają prostotę stylu skandynawskiego, który sam w sobie kojarzy się z drewnianymi budynkami. Właśnie na drewnie, w ciepłym kolorze miodu lśnią KOLORY linii DECORUS. KATY PATY proponuje porcelanowe wyłączniki i gniazda, które nie są „złem koniecznym” wyposażenia wnętrza i nie psują widoku na dopasowaną przestrzeń, ale wręcz odwrotnie: ROO to designerskie akcesoria, które przywołują wspomnienia i uśmiech. KATY lubi fabułę, a ten dom również ma swoją historię, jak przecież zresztą każdy dom.
Nieważne czy zaczynasz pisać historię domu od początku lub kontynuujesz ją, czy go budujesz, czy też remontujesz – nie niszcz historii budynków i miejsc, w których żyjesz i mieszkasz. Wręcz odwrotnie, pielęgnuj jego historię, a na pewno Ci się odwdzięczy. Są to historie Twojego domu i Twojego życia.
Udało Ci się zrobić coś, co sprawiło Ci radość? Jeżeli udało Ci się to z wyłącznikiem od KATY PATY, jesteśmy z Ciebie dumni! Pokaż to! Śmiało podziel się swoim sukcesem  z całym światem! :)
 


Potřebujete zajistit výhodné financování Vašeho podnikatelského projektu nebo nákupu vybavení?

Rád Vám kdykoliv poradí náš specialista:

Bc. Petr Ledvina